top of page
Search
  • Writer's pictureZehra Köse

CORONA KORKUSU...

Sahte benliğimizin büyüsüne kapılarak, kendimizi bireyselleştirdik; hırslarımıza, bencilliğimize, öfkemize, arzularımıza yenik düşüp, onların yarattığı güç illüzyonunun içinde gözlerimizle göremez kulaklarımızla duyamaz olduk..

Yaradan'ın yarattığı canlı cansız bütün varlıkları ötekileştirdik, bize bahşetmiş olduğu bu muhteşem evreni kendi çıkarlarımız doğrultusunda yağmaladık, sömürdük, hayvanları, ağaçları katlettik.

Gelinen nokta, bir virüs dünyamızı kilitledi; bizleri korkularımızla baş başa bırakarak evlerimize kapattı. Teknoloji, sanayi, tıp, her alanda güçlü, çok güçlüydük ya...

Sonuç ne oldu? En korktuğumuz başımıza geldiğinde, ne kadar çaresiz olduğumuzun farkına vardık ve yine Yaradan'a sığındık.

İnsanoğlu, artık farkına var, illüzyondan çık! Bu şekilde devam ettiğin sürece önce kendini, sonra sevdiklerini ve sonra da tüm evreni yok edeceksin. Özünün güzelliklerini hatırla, Yaradan'ın yarattığı her şeyi sev, sevemiyorsan bile saygı göster, zarar verme.. Bunu kimse için yapamıyorsan kendin için yap. Bir düşün, bunu sen yaparsan, ben yaparsam, biz yaparsak neler değişir ve dönüşür? Bu dünya daha yaşanabilir bir hale gelmez mi?0 views0 comments

Comments


bottom of page