top of page
Search
  • Writer's pictureZehra Köse

RUHSAL ve ZİHİNSEL OLARAK GÜÇLÜ İNSANLARIN ÖZELLİKLERİ...

1. Her ne olursa olsun yola devam ederler. Kendilerine acımazlar, geçmişte takılıp kalmazlar. Keşkelerden uzak dururlar.

2. Kontrolü elde tutarlar. Hayatlarının kontrolünü başkalarına vermezler.

3. Değişimden korkmazlar. Her türlü değişikliğe açıktırlar. Değişmeyen şeyin değişimin kendisi olduğunu bilirler. 4. Mutludurlar. Mızmızlık yapmazlar, şikayet etmezler ve en önemlisi kontrol edemedikleri hiçbir şey için enerjilerini harcamazlar.

5. Düşüncelerini söylemekten çekinmezler. Yanlış anlaşılmak gibi ya da insanları mutlu etmek gibi bir dertleri yoktur.

6. Hesaplı risk alırlar. Aksiyona geçmeden önce riskleri ve faydaları tartarlar. Ama mutlaka ilerlemek adına risk almaları gerektiğini bilirler. Hayatın şimdi aktığının bilinciyle hayallerinin peşinden giderler.

7. Enerjilerini bugüne odaklarlar. Geçmişle işleri yoktur. Sahip olunan tek şeyin bugün olduğunun idrakındadırlar. En iyi şekilde değerlendirmek için ellerinden geleni yaparlar. Bir anının bile boşa gitmesine izin vermezler.

8. Ruhsal ve zihinsel olarak güçlü insanlar, geçmişte yaptıkları hatalar için de sorumluluğu üzerlerine alırlar, hatalarını kabul ederler. Ve tabii ki aynı hatayı üst üste yapmazlar. Başkalarını suçlamazlar. Dönüp kendilerine bakarlar. “Neyi daha farklı yapsaydım sonuç değişirdi ?” diye kendilerine sorarlar.

9. Başkalarının başarılarıyla mutlu olurlar. Kıskanmazlar.

10. Hata yapıp başarısız olmaktan korkmazlar. Her başarızsızlığı daha iyiye ulaşmak için bir fırsat olarak görürler.

11. Yalnızlıktan da hoşlanırlar. Yalnız kalma korkuları yoktur. Tek başlarına keyif aldıkları bir çok şey yapabilirler. Kendileriyle başbaşa kalmanın keyfine varırlar.

12. Kimseye minnetleri yoktur. Kendi çabalarıyla çalışıp bir yerlere gelirler. Borçlu kalmayı sevmezler.

13. Kısa yoldan sonuca ulaşmak gibi bir dertleri yoktur. Sebat ederler.

14. Mental enerjilerini dikkatli harcarlar. Verimsiz düşüncelerle zaman harcamazlar.

15. Negatif düşünceleri pozitiflerle değiştirme konusunda uzmandırlar. Negatife takılıp kalmazlar.

16. Her gün gelişimlerini değerlendirirler. Neleri başardıklarını ve nereye gittiklerini ve neleri geliştirmeleri gerektiğini düzenli olarak değerlendirirler. Asla akıntıya kapılmazlar. uplifers.com57 views0 comments

Comentários


bottom of page