top of page
Search
  • Writer's pictureZehra Köse

YORULMADIN MI?

Yorulmadın mı aşağıya çekilmekten, geçmişin yüklerini taşımaktan yorulmadın mı? Sadece bir tebessüm görebilmek için bütün ömrünü feda etmekten yorulmadın mı? Hep sevgi, ilgi, değer görmeye çalışmaktan bıkmadın mı? Kendini hep ikinci plana almaktan, istediğin şeyler varken bile susmaktan yorulmadın mı?

Artık yeter! Değersizlik, yetersizlik, sevgisizlik havuzunda yüzdüğün, aç kapıları ve sadece teslim ol akışa, her şeyle ve herkesle bütün olduğunu hisset, içinde konuşan sesin sana ait olan bir ses olmadığını anladığın zaman, arınırsın yüklerinden, işte o zaman gerçekten özgür olmanın ne demek olduğunu anlarsın. Ama bırakmak, gerçekten bırakmak gerekiyor..."Bırak denilince bırakılmıyor" diye konuşan o ses var ya iki saniye önce bahsettiğim ses, sana ait olmayan o ses, hep aktif. Bu sesin seni koruyucu özelliği var ama genelde senin bilinçaltı kayıtlarından faydalandığı için seni aşağıya çekmek için elinden gelen her şeyi de yapıyor ..

Annenin ya da babanın kaderini yaşamak zorunda değilsin sevgili dostum, sokakta yaşayan kimsesiz bir insan bile olsan şu andan itibaren istediğin hayatı yaratabilirsin. Her şey senin iç uzayında, seni aşağıya çeken duygular ve onlardan faydalanan bir hayalet benliğin var ama o sadece bir illüzyon, onun farkına varman gerekiyor; bütün bu yazılan yazılar, yapılan paylaşımlar aslında onun farkına varman için ..Sen istersen ama gerçekten istersen her şeyi yapabilirsin, geçmişine bak, nelerin üstesinden geldin, "buraya kadarmış bittim" dediğin bütün olaylar çözülmedi mi? Her şeyin mutlaka bir çözümü vardır, her şey geçicidir ve geçer. "Bu da geçer" önemli bir sözdür. Geçmeyen bir şey yoktur, en kötü acı bile bir gün mutlaka geçer ve geçiyor. Geçmeyip seninle kalan sadece ve sadece senin özbenliğindir, işte bir gün ona kavuştuğunda, bu senin yeniden doğumun olacak. Ve o AN geldiğinde, bu güne kadar yaşadığın her şeyin neden yaşandığını daha iyi anlayacaksın. O zaman hadi harekete geç, kendini bulma yolunda cesaret ile atacağın her adım seni, o hiç tanışmadığın gerçek sen ile buluşturacak ve bu buluşma bir kutlama olacak.18 views0 comments

Комментарии


bottom of page